دانلود تلخیص کتاب کلیات فی علم الرجال/ آیت الله سبحانی

دانلود تلخیص کتاب کلیات فی علم الرجال/ آیت الله سبحانی

تلخیص جامع و کامل كليات في علم الرجال آیت الله سبحانی

«علم رجال» تنها دانشی که می تواند به طور مستقیم ما را از وضع روحی و فکری، و انضباط عملی راویان احادیث آگاه سازد و اطلاعات مفید در باره آنها در اختیار ما گذاشته و زمینه استفاده از سنت – یکی از منابع چهارگانه استناط و بلکه گسترده ترین منبع فقهی – را فراهم سازد.
دانلود تلخیص کتاب کلیات فی علم الرجال آیت الله سبحانی
از این رو این دانش از عصر پیشوایان معصوم مورد توجه مجتهدان و مستنبطان قرار گرفته و تا کنون ادامه دارد، و در عصر حاضر تحول زیربنایی در آن رخ داده و این دانش از حالت علم منقول محض، حالت اجتهادی به خود گرفته

و مستنبطان معاصر می توانند علاوه بر مراجعه به کتابهای رجالی پیشینیان، خود نیز دست به کوشش زده و با گرد آوری قرائن و شواهد، موقعیت راوی را از جهات گوناگون به دست آورند. و استاد بزرگوار ما مرحوم آیت الله بروجردی ( ۱۲۹۲- ۱۳۸۹) از شخصیت های مؤثر در گشودن این باب به روی مجتهدان است.

کتاب کلیات فی علم الرجال آیت الله سبحانی

كليات في علم الرجال، از آثار آيت‌ الله شيخ جعفر سبحانى است. اين کتاب ثمره تدريس علم رجال براى طلاب دوره سطح دو و سه حوزه علميه است كه به صورت متن درسى منتشر شده است. از امتيازات اين کتاب ارزنده، روشمندى آن است

آیت الله سبحانی از طرح مباحث حاشيه‌اى و جنجال‌برانگيز در این کتاب خوددارى كرده است. مخاطبان اين کتاب، كسانى هستند كه مى‌خواهند براى اولين بار با علم رجال آشنا شوند. نویسنده، كليات و قواعد علم رجال را از کتاب‌هاى معتبر رجالى استخراج كرده است و در کتاب كليات في علم الرجال گرد آورده و همراه با تحليل و نظر خود ارائه كرده است.

جزوه ای که در این بخش برای شما عزیزان جهت دانلود تهیه شده است خلاصه ای روان از مباحث کتاب «کلیات فی علم الرجال» است

دانلود بهترین و کاملترین خلاصه کتاب كليات في علم الرجال: